• 2016-2017 Reflections Program

      Congratulations to all who have moved on to State Level of Judging

    Region 14 Reflections Winners

     

    Visual Arts

    Primary

    1st Joni Prinzing    Shohola Elem.

    2nd Chloe Cruz   Shohola Elem.

    3rd Chase Ruzanski Shohola Elem

    Honorable mention Heidi Hodany Shohola Elem.

    Honorable mention Christina Dalavai Shohola Elem.

    Intermediate

    1st Kara Luposello Delaware Valley Elem. 

    2nd Robert Kim Shohola Elem.

    3rd Caitlin Magdits Delaware Valley Elem.  

    Honorable Mention Lincoln Leventhal Shohola Elem.

    Honorable Mention Lola Ross   Delaware Valley Elem   

    Middle School

    1st Krishan Kahar Delaware Valley Middle School

     

    Literature

    Primary

    1st Emma Strickler Delaware Valley Elem

    Intermediate

    1st Bix Sanake Shohola Elem

    2nd Steven Duke Dingman Delaware Elem

    3rd Ella Becker Shohola Elm

    Honerable Mention Olivia Cruz Shohola Elem.  

    Honerable Mention James Murphy Shohola Elem

    Middle

    1st Krishan Kahar Delaware Valley Middle School

     

     

     

    Photo

    Primary

    1st Maxwell Parker Shohola elem.

    2nd Kassidy Meisenhelder Shohola Elem.

    3rd Thomas Parker Shohola Elem.

    Intermediate

    1st Max Hodany Shohola Elem.

    2nd Anthony Samartina   Dingman Delaware Elem.

    3rd Bix Sandke Shohola Elem

    Honeralbe Mention Jovanni Rivera Dingman Delaware Elem

     

    Dance

    Primary

    1st Heidi Hoday Shohola Elem.

    Intermediate

    1st Johnathan Rivera Dingman Delaware Elem

    2nd Gabriel Gannon   Shohola Elem.

    Film

    Intermediate

    1st Robert Kim Shohola Elem.

    Music

    Intermediate

    1st Nicholas Colavito Shohola Elem.

    Middle

    1st John Lockwood   Delaware Valley Middle

    2nd Kyla Stead Delaware Valley Middle

     
                      2016-2017 State Winners 
      Photography

    INTERMEDIATE


                                                                           2nd place   Max Hodany    “Everything Falls Into Place”       Region 14

     
    Music
    Middle
     
     2nd place  John James Lockwood            “Rollercoaster”                   Region 14