•  

     
     
     
    Region 7
    2017-2018 Reflections Winners
    "Within Reach...." 
     

    Name

    Place

    PTA

    Grade Division

    Category

    Gavyn Miller

    1st

    MHI

    Primary

    Photography

    Mason Fisanich

    2nd

    Ben Franklin/Eisen.

    Primary

    Photography

    Ella Rose Heverly

    3rd

    MHI

    Primary

    Photography

     

     

     

     

     

    Chloe Barkey

    1st

    Purchase Line

    Intermediate

    Photography

    Mitchell Rend

    2nd

    Ben Franklin/Eisen.

    Intermediate

    Photography

    Wyatt Harbrige

    3rd

    Purchase Line

    Intermediate

    Photography

     

     

     

     

     

    Anna Layden

    1st

    Purchase Line

    Middle School

    Photography

    Anna Layden

    2nd

    Purchase Line

    Middle School

    Photography

    Katrina Barkey

    3rd

    Purchase Line

    Middle School

    Photography

     

     

     

     

     

    Allison Mort

    1st

    Purchase Line

    Primary

    Visual Art

    Aseel Allahem

    2nd

    Ben Franklin/Eisen.

    Primary

    Visual Art

    Rayne Lenning

    3rd

    MHI

    Primary

    Visual Art

     

     

     

     

     

    Alonna Grace Phillips

     

    1st

     

    Purchase Line

     

    Intermediate

     

    Visual Art

    Madelynn Schraff

    2nd

    MHI

    Intermediate

    Visual Art

    Elle Dalby

    3rd

    MHI

    Intermediate

    Visual Art

     

     

     

     

     

    Laney Wost

    1st

    MHI

    Middle

    Visual Art

    Iceis Snyder

    2nd

    MHI

    Middle

    Visual Art

    Emma June Spenar

    3rd

    Purchase Line

    Middle

    Visual Art

     

     

     

     

     

    Lyla Yount

    1st

    Ben Franklin/Eisne.

    Primary

    Literature

    Addison Mitchell

    2nd

    MHI

    Primary

    Literature

    Parker Freidt

    3rd

    Ben Franklin/Eisen.

    Primary

    Literature

     

     

     

     

     

    Bethany Smith

    1st

    Purchase Line

    Intermediate

    Literature

    Elizabeth Kinneer

    2nd

    Ben Franklin/Eisen.

    Intermediate

    Literature

    Jakob Mountain

    3rd

    Purchase Line

    Intermediate

    Literature

     

     

     

     

     

    Jonas Vick

    1st

    Ben Franklin/Eisen.

    Intermediate

    Film

    Hailey Lynn Rado

    2nd

    Ben Franklin/Eisen.

    Intermediate

    Film

     

     

     

     

     

    Rylee Mahaffey

    1st

    Purchase Line

    Primary

    Music

    Lenia Ali

    2nd

    Ben Franklin/Eisen.

    Primary

    Music

     

     

     

     

     

    Maizie  Baunoch

    1st

    Ben Franklin/Eisen.

    Intermediate

    Music

    Ben Bernharthorton

    2nd

    MHI

    Intermediate

    Music

    Vania Ali

    3rd

    Ben Franklin/Eisen.

    Intermediate

    Music

     

     

     

     

     

    Special Artist

     

     

     

     

    Dean Patrick Smith

     

    Purchase Line

     

    Visual Arts

     

    Livia Pattterson

     

    Ben Franklin/Eisen.

     

     

    Literature

     

     

     

     

     

    Addessa Beer

    1st

    Purchase Line

    Primary

    Dance

    Lenia Ali

    2nd

    Ben Franklin/Eisen.

    Primary

    Dance

    Alyssa Fleming

    3rd

    Ben Franklin/Eisen.

    Primary

    Dance

     

     

     

     

     

    Elizabeth Kinneer

    1st

    Ben Franklin/Eisen.

    Intermediate

    Dance

    Ava Nichole Spencer

    2nd

    Purchase Line

    Intermediate

    Dance

    Vania Ali

    3rd

    Ben Franklin/Eisen.

    Intermediate

    Dance

     

     

     

     

     

    Anna Layden

    1st

    Purchase Line

    Middle

    Dance